az előző két bejegyzésből most már letisztult az hogy mit jelent a Book és mit jelent a Classico/Completo felszereltségi szint. technikai szempontból néhány érdekesség:
technikai szempontból az első és hátsó kerekektől a csuklóig megegyezik a Book Plus vázzal, a tolókarja viszont öt centiméterrel keskenyebb,a karfa és a tető rögzítése a csuklóelemhez csatlakozik. a korai évjáratok támlája egy igazi öszvér megoldás,ugyanis vékony kötél csatlakozik a vázhoz, a támlánál pedig egy kötéltárcsa található eltakarva persze,négy előre meghatározott fokozatot lehet beállítani. tehát a hasonló hevederes/köteles támlaállítás legnagyobb előnyét, a fokozatmentes állítás lehetőségét veszítette el ezáltal, viszont megtartotta a hátrányát az egyéb bepattintós/beakadós megoldásokkal szemben miszerint a támlát a gyermek ha be van kötve az övvel akkor előre húzhatja (játszhat vele) .csak a Primo Viaggio hordozó rögzíthető rajta, a mózeskosár nem, és ilyenkor is a huzat és a támla a babakocsin marad,piszkolódhat. ez a háttámla megoldást félidőben lecserélték egy klasszikus megoldásra,ahol a támla fixen rögzül az adott fokozatban.
használt vásárlásakor mindig ellenőrizzük a háttámla fokozat állítása működik e, valamint a felszerelési szinthez tartozó dolgok meglétét.
vélemény: a Book Plus egyszerűsített változatának tekintem,ezért nem használja/használhatja ki a vázban és méreteiben rejlő lehetőségeket. minőségi szempontból kiváló,egy esetben találkoztam szétugrott kötéltárcsával az interneten, javítható megfelelő (általában külföldi) szervízben ha véletlenül elromlott. de barkácshajlamú apukák is megpróbálkozhatnak vele ha már javítottak fűnyíró berántót például. az összecsukásnál kevesebb helyet foglal mint a Book Plus, csak a PopUp üléssel szerelt verziók érnek a közelébe, valamint 1,3kg-al könnyebb a Book Plusnál. kerekek,fordulás,összecsukás pont mint a Book Plus esetében. ha meg tudunk barátkozni a korlátaival akkor jó választás lehet.